Особистий фінансовий план: як перетворити мрії в реальність

Складання фінансового плану необхідно для оптимізації особистих витрат. Це дозволить вам користуватися великою кількістю послуг або купувати більше товарів, раціонально витрачаючи наявні кошти. Розповідаємо, як і для чого складається особистий фінансовий план.

Крок №1. Постановка цілей

На цьому етапі будь-які ваші бажання про покупку певних речей, рухомого і нерухомого майна формулюються в конкретні цілі. Фінансовий план наприклад, на покупку нового автомобіля виглядає наступним чином:

  • Спочатку визначаються найважливіші характеристики в плані економічності двигуна, просторості салону, кількості посадкових місць, обсягу багажного відсіку, і ін .;
  • Вивчаються найбільш підходящі ринкові пропозиції, вибираються моделі авто, що відповідають вашим запитам;
  • Проводиться також аналіз пропозицій автосалонів – фінансові витрати можуть знизитися і за рахунок програм пільгового кредитування;
  • Визначається відсутня сума коштів на покупку машини і можливий термін, за який їх потрібно буде накопичити.

Крок №2. Розподіл цілей за термінами і ступеня важливості

Залежно від того, наскільки терміново вам знадобиться та чи інша покупка, можна розставити пріоритети. У списку зазначаються строки і необхідні суми накопичень.

Крок №3. Оцінка власного бюджету

Перед тим, як скласти особистий фінансовий план, проведіть ретельний аналіз власних доходів і витрат з обчисленням певної суми, яку ви готові відкладати щомісяця, щоб накопичити потрібну кількість грошей до заданого терміну. Визначити, чи вистачить вам грошей чи ні, можна розділивши суму, необхідну до накопичення, на кількість місяців до передбачуваної дати покупки.

Крок №4. Порівняння різних варіантів фінансування

Якщо намічається серйозна покупка, швидше за все, для досягнення мети вам не вистачить вільних грошей. В цьому випадку можна використовувати альтернативні варіанти: кредити або позики. Однак, перш ніж оформити кредит в банку, вивчіть такі аспекти, як процентна ставка, вартість обслуговування кредиту, наявність страховки. Адже, крім поточних витрат, вам тепер доведеться платити ще й за кредитом. Тому внесіть необхідні корективи в особисте фінансове планування з урахуванням платежів по кредиту, додаткових доходів і скорочених витрат.

Крок №5. Пошук відповідних фінансових інструментів для самостійного накопичення

Якщо до передбачуваної покупки ще є час, ідеальним рішенням було б накопичити гроші самостійно. Для цього підійдуть правильно вибрані фінансові інструменти з урахуванням термінів, можливих ризиків і рівня прибутковості. Наприклад – облігації або банківські депозити.

Якщо ви зважилися вкладати гроші в перераховані вище інструменти, додатковий дохід, отриманий від цього, також повинен бути врахований при складанні індивідуального фінансового плану.

Основні правила

Щоб скласти оптимальний фінансовий план, вам необхідно враховувати наступні нюанси:

  • Формулювання фінансових цілей повинна бути максимально чіткою, з точною конкретизацією термінів;
  • Поділ поставлених цілей, в залежності від їх важливості;
  • Пошук оптимальних рішень для ваших фінансових задач, оцінка доступних варіантів;
  • Ведення обліку між доходами і витратами.

У той же час, крім складання особистого фінансового плану, важливо його дотримуватися і не перевищувати встановлені ліміти за будь-яких обставин. Тільки так ви зможете укластися в бюджет і досягти вашої фінансової мети. А щоденне фіксування витрат і доходів дозволить постійно стежити за своїм фінансовим становищем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *