Що таке подвійна конвертація і коли вона виникає?

Картки MasterCard і VISA відносяться до міжнародних платіжних систем і підходять для використання з метою оплати покупок, а також зняття готівки за межами України. Якщо рахунок був відкритий в національній валюті, при проведенні платіжних операцій за кордоном можлива подвійна конвертація, так як для всіх розрахунків, проведених в певній країні, використовується виключно національна валюта цієї держави. Тому, якщо бажаєте зробити оплату будь-якого товару або послуги, банк можливо зніме за це певний відсоток.

Як відбувається конвертація валюти, якщо кошти з карти українського банку знімаються за кордоном?

Конвертація валюти на банківській картці

За кордоном, якщо ви оплачуєте карткою, відбувається конвертування з задіянням трьох валют:

  • Валюта операції (або місцеві гроші) – використовується в тому регіоні / державі, де ви маєте намір розплатитися карткою. Наприклад, на території Євросоюзу – євро, у Великобританії – фунти, в Україні – гривні.
  • Валюта розрахунку – це грошові знаки, які використовуються в межах певної платіжної системи. Для системи VISA – це долари, а для MasterCard – євро.
  • Валюта рахунку – це грошові кошти, що зберігаються на банківській картці. В Україні це гривні.

Конвертація виконується за наступним алгоритмом:

  1. У момент оплати покупки / послуги всі дані про проведену транзакції передаються в банк-еквайєр. Для цього використовуються POS-термінали.
  2. Банком-еквайєром запит на списання коштів спрямовується в міжнародну платіжну систему, яка здійснює переадресацію запиту банку-емітенту.
  3. Банк-емітент підтверджує або відхиляє проведення транзакції, виходячи з балансу на карті.

У разі, коли валюта операції і валюта рахунку не збігаються, і відбувається конвертація. Так, спочатку здійснюється переказ гривні в валюту розрахунку (долари або євро), і лише потім в національну валюту тієї держави, в якому виконується транзакція. Це і є схемою подвійної конвертації.

Цього процесу не відбудеться лише в разі, коли валюта на рахунку власника картки не відрізнятиметься від валюти, що використовується для здійснення транзакції. Наприклад, якщо карта відкрита в євро, а платіжна операція здійснюється в зоні ЄС, конвертації не буде.

Як дізнатися курс конвертації валют при використанні української банківської карти?

Як правило, курси конвертації іноземних валют прив’язуються до офіційного курсу, затвердженого Національним Банком України, або біржовим курсом. Валюта платіжної картки конвертується в валюту платежу, використовуючи валюту, яка відноситься до першої групи класифікації – євро або долар. Наприклад, якщо ви вирішили провести розрахунок в одному з міст Великобританії, використовуючи гривневу карту VISA, конвертація відбудеться в два етапи: спочатку гривні будуть конвертовані в долари США, після чого вже долари США конвертуються в фунти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *